-->

пʼятниця, 7 липня 2023 р.

Заробітна плата, відпустка та соціальне забезпечення шкільного бібліотекаря



🅼🅴т🅾ди🅲т 🅱🅸дп🅾🅱🅸д🅰є
❓В яких випадках скорочується кількість днів додаткової відпустки, якщо у колективному договорі прописано, що при наданні основної відпустки додаткова надається: завідувачам відділів, головним бібліотекарям – 7днів, провідним – 6 днів і т.д.
☝️ Таких випадків не існує. 
Щорічні додаткові відпустки передбачено ст. 8 Закону України «Про відпустки». Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки встановлюється Колективним чи трудовим договором. 
В установах і організаціях, що утримуються за рахунок бюджетних коштів, оплата цих відпусток провадиться в межах бюджетних асигнувань та інших додаткових джерел. 
Відповідно до ст. 18 Закону України «Про колективні договори і угоди»:
«на осіб, які представляють роботодавця чи профспілки або інші уповноважені трудовим колективом органи і з вини яких порушено чи не виконано зобов'язання щодо колективного договору, угоди, накладається штраф до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, і вони також несуть дисциплінарну відповідальність аж до звільнення з посади».
#Методиствідповідає_кадри
🅼🅴т🅾ди🅲т 🅱🅸дп🅾🅱🅸д🅰є

❓Написала заяву директору ліцею та до управління освіти про надання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань. Отримала відмову в зв'язку з тим, що ці кошти не були закладені в кошторис.
Чи можу я написати заяву про виділення мені допомоги з фонду економії кошторису за попередній рік чи спецфонду?
☝️Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань не має систематичного характеру. Вона є разовою і надається працівнику у випадку настання непередбачених обставин (наприклад, у разі скрутного матеріального становища, тривалої хвороби, родинних обставин тощо). 
Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань виплачується за наявності коштів.
Тож, якщо фонду оплати праці, затвердженого в кошторисі, для виплати матеріальної допомоги на «соцпобут» недостатньо, то вона може не виплачуватися. 
Якщо коштів не вистачає на її виплату в розмірі посадового окладу, то матеріальна допомога може бути виплачена в розмірі меншому, ніж посадовий оклад. Остаточне рішення про виплату матеріальної допомоги на «соцпобут», у т. ч. і про її розмір, приймає керівник (директор, завідувач) установи.

#Методиствідповідає_кадри
#Публічнібібліотеки_кадри
Маєте запитання? Пишіть на адресу НМВ: method@nplu.org


Наталія :

Добрий день! З 01.01.2022 року управління освіти знімає доплату за завідування бібліотекою ЗЗСО з бібліотечного працівника посилаючись на постанову КМУ від 28 грудня 2021 р. № 1391 (додатки). Пояснюючи, що доплата може бути тільки «Педагогічним та іншим працівникам, які проводять бібліотечну роботу та роботу з бібліотечним фондом підручників, у закладах загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти за завідування бібліотекою (медіатекою) за умови відсутності штатної посади завідувача бібліотеки (медіатеки)». Тобто, якщо є штатна посада завідувача бібліотеки, то доплата бібліотечному працівнику не призначається. І ця постанова КМУ (від 28 грудня 2021 р. № 1391) важливіша і відміняє Інструкцію про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом МОНУ від 15.04.1993 р. № 102. Це так?

  • Admin :

    Ні, це не правильно. На відміну від постанови КМУ від 20.04.2007 р. № 643, яка втратила чинність з 01.01.2022 р., відповідно до якої доплата передбачалась для працівників навчальних закладів за завідування бібліотекою, постанова КМУ від 28.12.2021 р. № 1391 передбачає встановлення доплати педагогічним та іншим працівникам (іншим – мається на увазі і штатним бібліотечним працівникам) за проведення бібліотечної роботи та за роботу з бібліотечним фондом підручників. Далі за текстом постанови № 1391 (зверніть увагу – після зап’ятої) вказана друга категорія працівників, які мають право на доплату за завідування бібліотекою за умови відсутності штатної посади завідувача бібліотеки.

    Тобто, з 01.01.2022 р. штатним бібліотечним працівникам постановою № 1391 передбачена виплата доплати саме за проведення бібліотечної роботи та за роботу з бібліотечним фондом підручників, а не за завідування бібліотекою.

    Постанова № 1391 не відміняє положень Інструкції № 102. В Інструкцію № 102 повинні вноситись відповідні зміни згідно постанов КМУ.

 Відповідно до ст. 6 Закону «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору. Пунктом 1 постанови ВРУ від 15.11.96 № 505/96-ВР встановлено, що зазначений закон введено в дію з 1 січня 1997 року, а статті 7, 8 і частину першу статті 10 - з 1 січня 1998 року. 

В пункті 2 постанови зазначено, що відпустки раніше встановленої загальної тривалості зберігаються за працівниками, які користувалися відпусткою більшої загальної тривалості, ніж визначена відповідно до законів та інших нормативно-правових актів України, на весь час їх роботи на даному підприємстві, в установі, організації на посадах, професіях, роботах, що давало їм право на цю відпустку, та за наявності умов, за якими вона надавалася. 

Відповідно до постанови Ради Міністрів СРСР від 21.04.1949 № 1577 «Про відпустки працівникам науково-дослідних, навчальних та культурно-просвітницьких установ», що діяла до прийняття Закону України «Про відпустки» № 504/96-ВР, бібліотекарам навчальних закладів відпустка надавалася тривалістю 24 робочих дні. 

Оскільки з прийняттям закону «Про відпустки» всі види відпусток надаються в календарних, а не в робочих днях, бібліотекарам ЗЗСО та інших освітніх закладів, які були прийняті на роботу до введення в дію закону «Про відпустки», тобто до 1 січня 1997 року, щорічна відпустка, з урахуванням перерахування з робочих у календарні дні, має надаватися тривалістю 28 календарних днів. 

Відповідно до статті 8 Закону № 504-ВР та Орієнтовного переліку посад працівників з ненормованим робочим днем, яким може надаватись додаткова відпустка, що є додатком № 1 до Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та Профспілками працівників освіти і науки України на 2021-2025 роки, бібліотекарам закладів освіти може надаватися відпустка за ненормований робочий день тривалістю до 7 календарних днів (включно). Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Тому щорічна основна та додаткова відпустки тих бібліотекарів, яких прийнято на роботу до закладів освіти до 1 січня 1997 року, має становити 35 календарних днів (28 к.д.+7 к.д.), а тих, хто прийнятий після 1 січня 1007 року – 31 календарний день (24 к.д.+7 к.д.). 

Згідно з частиною 14 ст. 10 Закону № 504-ВР керівним, педагогічним, науковим, науково-педагогічним працівникам, а також спеціалістам закладів освіти, зокрема бібліотекарам, закладів освіти щорічні відпустки повної тривалості у перший та наступні робочі роки надаються у період літніх канікул незалежно від часу прийняття їх на роботу. 

Водночас з введенням в Україні воєнного стану у зв’язку військовою агресією російської федерації та прийняттям Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX правила надання відпусток дещо змінено. Зокрема частиною першою статті 12 Закону № 2136-IX установлено, що у період дії воєнного стану щорічна основна оплачувана відпустка може обмежуватися тривалістю 24 календарні дні.  Але це не є обов'язком керівника, а лише його правом.  Однак у будь-якому випадку право таких бібліотекарів на відпустку 28 днів не втрачається.

Джерело:https://pon.org.ua/novyny/10235-tryvalist-shchorichnoi-vidpustky-okremym-bibliotekariam-zakladiv-zagalnoi-serednoi-osvity.html

 https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid028CRFSmSCGd2uucgi7ZrDZa5atBHjHsB6mS6FzJKapfmB8oYixwbDuhpwfLSr6fiwl&id=100007903241921


Деякі статті про оплату праці бібліотечних працівників за останні 13 років з офіційного сайту ПРОФСПІЛКи ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

3 квітня 2023

Тривалість щорічної відпустки окремим бібліотекарям закладів загальної середньої освіти

Відповідно до ст. 6 Закону «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.

 А далі уточнення, роз’яснення щодо можливості іншої тривалості … https://pon.org.ua/novyny/10235-tryvalist-shchorichnoi-vidpustky-okremym-bibliotekariam-zakladiv-zagalnoi-serednoi-osvity.html

5 квітня 2023

Доплата за завідування бібліотекою та роботу з бібліотечним фондом підручників

Додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2021 № 1391, що має назву «Розміри доплат за окремі види педагогічної діяльності працівникам у закладах та установах освіти», передбачено встановлення педагогічним та іншим працівникам, які проводять бібліотечну роботу та роботу з бібліотечним фондом підручників, у закладах загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти доплати за завідування бібліотекою (медіатекою) у розмірі 5-15% ставки заробітної плати (посадового окладу) за умови відсутності штатної посади завідувача бібліотеки (медіатеки).

Типовими штатними нормативами закладів загальної середньої освіти, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 6.12.2010 № 1205, не передбачено встановлення посади завідувача бібліотекою, якщо в закладі менше 11 класів.

Детальніше https://pon.org.ua/novyny/10244-doplata-za-zaviduvannia-bibliotekou-ta-robotu-z-bibliotechnym-fondom-pidruchnykiv.html

8 жовтня 2019

Доплати та надбавки методисту інформаційно-бібліотечного відділу ІПО

Відповідно до статті 6 Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» за призначенням бібліотеки поділяються на публічні (загальнодоступні) та спеціальні. До спеціальних бібліотек віднесені бібліотеки академій наук, науково-дослідних установ, навчальних закладів, підприємств, установ, організацій.

Оскільки згідно з Положенням про республіканський (Автономної Республіки Крим), обласні та Київський і Севастопольський міські інститути післядипломної педагогічної освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 17.11.2000 № 538, обласний інститут післядипломної педагогічної освіти є вищим навчальним закладом, його бібліотека є спеціальною бібліотекою.

Соціальні гарантії працівникам бібліотек встановлюються відповідно до статті 30 зазначеного вище закону. На працівників бібліотек, незалежно від форм власності та статусу бібліотеки, поширюються гарантії, встановлені законодавством про працю, соціальне страхування, пенсійне забезпечення.

Працівникам бібліотек можуть встановлюватися надбавки та доплати в межах затвердженого фонду оплати праці. Працівники бібліотек мають право на допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі посадового окладу, а також матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та доплату за вислугу років у розмірах та порядку, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Детальніше https://pon.org.ua/novyny/7347-doplati-ta-nadbavki-metodistu-nformacyno-bblotechnogo-vddlu-po.html

30 вересня 2019

Встановлення доплати бібліотечним працівникам закладів загальної середньої освіти

Типовими штатними нормативами закладів загальної середньої освіти, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 6.12.2010 № 1205, передбачено, що посада завідувача бібліотеки вводиться у школах, що мають 11 і більше класів.

При кількості класів 5-10 або 25-29 вводиться 0,5 посади бібліотекаря, при 30 і більше класів – 1 посада бібліотекаря та ще додатково 0,25 посади – в опорній школі (для обслуговування філій) за наявності у неї не менше чотирьох філій з контингентом 20 і більше учнів у кожній філії.

Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників «Культура та мистецтво», затвердженим наказом Міністерства культури і мистецтв України від 14.04.2000 № 168, передбачено, що до посадових обов’язків завідувача бібліотеки та бібліотекаря віднесено роботу з формування, обліку, оброблення, організації та зберігання бібліотечних фондів.

Відповідно до абзацу першого пункту 58 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102, за наявності в закладах штатних посад бібліотечних працівників за завідування бібліотекою встановлюється доплата в розмірі 5-15 % посадового окладу.

Детальніше https://pon.org.ua/novyny/7330-vstanovlennya-bblotechnim-pracvnikam-zakladv-zagalnoyi-serednoyi-osvti-doplati-za-zavduvannya-bblotekoyu.html

13 грудня 2016

Доплата за завідування бібліотекою в загальноосвітніх навчальних закладах

Типовими штатними нормативами загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 6.12.2010 № 1205, зокрема передбачено, що посада завідувача бібліотеки вводиться у школах, що мають 11 і більше класів.

При кількості класів 5 – 10 або 25 – 29 вводиться 0,5 посади бібліотекаря, а при 30 і більше класів – 1 посада бібліотекаря.

Детальніше https://pon.org.ua/novyny/5299-doplata-za-zavduvannya-bblotekoyu-v-zagalnoosvtnh-navchalnih-zakladah.html

2 квітня 2014

Надбавки педагогічним працівникам та працівникам бібліотек – зберігаються

Надбавки педагогічним працівникам та працівникам бібліотек, які були встановлені до цього часу у розмірі до 20% та 50% відповідно, не скасовуються.

Детальніше https://pon.org.ua/novyny/3046-nadbavki-pedagogichnim-pracivnikam-ta-pracivnikam.html

29 квітня 2010

Такі працівники коледжу як методист, бібліотекар, бухгалтер ведуть викладацьку роботу (наприклад, викладають відповідні дисципліни), але їх педагогічне навантаження становить менше 180 годин на рік. Ці працівники отримують заробітну плату кожного місяця в розмірі відповідно до тарифікації.

Чи зараховується така викладацька робота до педагогічного стажу для встановлення надбавки за вислугу років? Чи до стажу враховуються лише ті місяці, коли фактично мала місце викладацька робота?

Читайте відповіді https://pon.org.ua/socialny-zahyst/oplata-praci/453-zapituyete-vidpovidayemo.html

18 березня 2010

Про доплату за завідування бібліотекою

Відповідно до п.58 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 № 102, у загальноосвітніх навчальних закладах, штатними розписами яких не передбачено посади бібліотекаря, педагогічним та іншим працівникам, які ведуть бібліотечну роботу та роботу з бібліотечним фондом підручників, установлюється доплата за завідування бібліотекою в розмірі 10 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати).

Згідно із Методичними рекомендаціями з питань формування штатів загальноосвітніх навчально-виховних закладів, доведеними листом Міністерства освіти і науки України від 19.06.2001 р. № 1/9-234 зі змінами та доповненнями від 10.08.2001 р. № 1/9-282, в загальноосвітніх навчальних закладах з кількістю до 7 класів включно посада бібліотекаря не передбачається.

Детальніше https://pon.org.ua/socialny-zahyst/oplata-praci/429-pro-doplatu-za-zaviduvanya-bibliotekoyu.html

14 липня 2009

Щодо тарифних розрядів працівників бібліотек навчальних закладів

https://pon.org.ua/socialny-zahyst/oplata-praci/258-shhodo-tarifnikh-rozjadiv-pracivnikiv-bibliotek.html

Немає коментарів:

Дописати коментар

Рекомендована публікація

Щаслива дитина - успішна країна. До всесвітнього Дня дитини

 Були часи, коли дітей взагалі не сприймали як людей особливого віку — до них ставилися так, як до дорослих. Минуло не одне тисячоліття, пок...