Радій Полонський
Народився Радій Федорович Полонський 12 жовтня 1930 року в селянській родині у Харкові. Початкову освіту здобував у 102 школі, а коли почалась Друга світова війна його родина була евакуйована до Ташкенту. Він закінчив 10 класів та успішно склав екзамени до Харківського державного університету, вступивши на факультет філології. Із закладу Радій Полонський випустився в 1952 року.
Протягом десяти років Полонський працював журналістом в різних виданнях Харкова, Закарпаття та Києва. На початку 60-тих років був кореспондентом українського радіо в Харківській області.
Перші його оповідання вийшли друком в 1954 році збіркою «Весна на рейках». Радій Федорович був членом Союзу письменників України. В 1968-1973 роках займав посаду відповідального секретаря Харківської письменницької організації. В 1987-1994 роках був головою управління Харківської організації Національного Союзу письменників України. Також був членом президіума харківського обласного відділення Конгресу української інтелігенції.
За мотивами його самої знаменитої книги «Таємниця країни суниць» в 1973 році було створено мультфільм. Крім того, Радій Федорович працював у галузі художнього перекладу та перекладав твори американського фантаста Рея Бредбері. Письменник виступав за самостійну Україну, тому його часто можна було бачити з публіцистичними виступами на політичних подіях. Так Радій Полонський у роки Народного Руху України активно зайнявся харківське письменництво.Серце письменника і журналіста зупинилось 5 травня 2003 року.
Автор книг: “Чому мовчав телефон” (1962 ), «Таємниця країни суниць» (1964), «Казка про вкрадену зозулю» (1986), повістей і романів «Сто годин сумніву» (1981), «Коротке замикання» (1978), «Яблука пахнуть снігом (1967), «Мирний двадцять перший» (1980), «Між нами Всесвіт» (1963), «Змова безодні» (1981), “Острів диваків” (1978), п‘єс “День важких рішень” (1975), “Мирний двадцять перший” (1980) та інших творів.
Дитинство письменника припало на воєнні роки та затьмарене репресіями проти батька.
Писати він став завдяки музикальному таланту батька та любові до народної пісні, котру йому співала мама.
В дитинстві захоплювався міжпланетними просторами та конструюванням зорельотів.
Майже десять років пропрацював у газетах Закарпаття, Києва, Харкова.
У 1973 році було знято фільм «Таємниця країни Суниць» за повістю Радія Полонського. Це була доволі рідкісна подія для дитячої літератури України. Адже тоді українські твори для дітей майже не екранізували.
Джерело: https://dovidka.biz.ua/radiy-polonskyy-biohrafiya-ta-tsikavi-fakty
Немає коментарів:
Дописати коментар